Pre-prepensioen (PPP), de fase voordat we stoppen met werken, heeft voor mij zo zijn eigen charmes. Vandaag heb ik met heerlijk weer gewielrend. En dan geniet ik extra wanneer ik me besef dat ik binnen afzienbare tijd dit veel vaker kan gaan doen.
Dat vind ik een van de grootste genoegens van PPP, het besef dat de vrijheid om te doen en laten wat ik wil binnen bereik begint te komen. Echt een heerlijk vooruitzicht dat nu al goed voelt.
Het hebben van FU money heeft mijn werk ook beslist leuker gemaakt. Ik ben meer ontspannen en stel me daardoor zelfverzekerder op. Ook laat ik me minder opjagen, waardoor ik meer kan genieten van de inhoud van mijn werk. Het contact met collega’s vind ik leuker geworden doordat ik minder gestresst ben. Ik zeg ook meer wat ik van dingen vind, omdat ik minder bang ben voor kritiek. Daardoor heb ik zelfs promotie gekregen afgelopen jaar.
Geduld tijdens pre-prepensioen
PPP vraagt ook om geduld. Op bepaalde momenten zou ik willen dat ik al met prepensioen (PP) was! Als ik tijdens een nutteloze vergadering naar buiten kijk en het is mooi weer, dan verlang ik naar de vrijheid. En tijdens weekenden, wanneer we enorm genieten van de rust en vrijheid die we dan hebben, zien we ook uit naar PP. Geduld is dan wel het toverwoord.
Voorsorteren tijdens pre-prepensioen
We zijn ons aan het oriënteren op kleiner gaan wonen. Zo maken we overwaarde vrij waardoor we ons PP naar voren kunnen halen. Ook zijn we stappen aan het zetten met het opzetten van een praktijk voor relatietherapie en coaching voor Mrs FOB.
Eigen praktijk opzetten
Het lijkt Mrs FOB heel leuk om een eigen praktijk te hebben, ook wanneer ze niet meer hoeft te werken voor geld. Ze is erg geïnteresseerd in wat de drijfveren van anderen zijn. En om anderen vervolgens te helpen wanneer ze moeite hebben dat te realiseren wat ze graag willen.
Ze is nu dan ook bezig deze praktijk op te zetten. En daar help ik haar bij. Ik leer haar nu hoe ze een website moet maken, waarbij de ervaring die ik opgedaan heb met het maken van dit blog heel goed van pas komt. Ze heeft nu geen webdesigner nodig, joehoe voor zelfredzaamheid!
Ook ben ik aan het leren boekhouden via e-boekhouden zodat ik haar daarmee kan helpen.
Ik heb daarnaast een zakelijke bankrekening voor haar uitgezocht en heb die aan dat boekhoudpakket gekoppeld. Zo gaat haar boekhouding straks vrijwel automatisch.
We zullen nog wel wat met een boekhouder of accountant moeten overleggen om wat tips en adviezen te krijgen, maar verder wederom joehoe voor zelfredzaamheid en leuk om mee te spelen.
(P)PP
Ondanks dat ons geduld af en toe op de proef gesteld wordt zou ik PPP toch niet willen missen; deze fase heeft ook zeker zijn charmes. Heerlijk om plannen te maken en voor te sorteren, terwijl mijn werk leuker is geworden door bezig te zijn met financieel onafhankelijk worden!
Wil jij, net als ruim 15.000 anderen, een e-mail ontvangen zodra er een nieuwe post verschijnt. En het FOB huishoudboekje 2025 kado? Schrijf je dan nu in
De informatie op deze site is mijn persoonlijke mening, geen beleggingsadvies en je blijft zelf verantwoordelijk bij opvolgen ervan. Bij beleggen kun je je inleg (deels) verliezen. Blauw onderstreepte links met kliklogo kunnen mij een vergoeding opleveren voor het doorverwijzen. Dit kost jou niets. Reacties kunnen worden gemodereerd of verwijderd. IBKR disclaimer: het opnemen van de naam, het logo of de links van Interactive Brokers (IBKR) vindt uitsluitend plaats op grond van een advertentieovereenkomst. IBKR is geen bijdrager, recensent, aanbieder of sponsor van de inhoud die op deze site wordt gepubliceerd, en is niet verantwoordelijk voor de juistheid van de besproken producten of diensten.
Mr FOB
Mr FOB heeft in 2016 Financieel Onafhankelijk Blog opgericht. FOB gaat over besparen, beleggen en alles wat verder nodig is om financieel onafhankelijk te worden en te blijven. Mr FOB is zelf in 2019 gestopt met werken op 49 jarige leeftijd.
FOB is miljoenen keren gelezen, in Nederland erkend als Digitaal Cultureel Erfgoed en verschenen in vele landelijke media. Lees meer over Mr FOB.
Geef een reactie